ارتباط از راه دور به کامپیوتر دیگر و رفع عیب احتمالی:

خیلی مواقع پیش می‌آید که دستگاه‌ها و نرم‌افزارهایی که برای مشتری نصب و راه‌اندازی کرده‌اید دچار مشکل شده و شاید مشکل آن‌چنان جدی نباشد که نیاز به حضور شما باشد، در این بخش نرم‌افزاری رو به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند از راه دور با گوشی و یا کامپیوتر به کامپیوتر دیگری دسترسی داشته باشیم.  

نرم‌افزار TeamViewer از قوی‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارها در این زمینه هست.

  این نرم‌افزار رایگان بوده و می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و آن را دانلود کنید.   مراحل نصب آن‌هم ساده بوده و با یکی، دو انتخاب مراحل به پایان می‌رسد.  

در پایان مراحل نصب و وقتی‌که برنامه را اجرا می‌کنیم صفحه زیر را مشاهده می‌کنید،  

       

دو مقدار YouID و Password در اختیار شما قرار می‌دهد که اگر این دو مقدار را به فرد دیگری بدهید می‌تواند با واردکردن در نرم‌افزار خود به سیستم شما متصل شود و یا اگر به سیستم خود دسترسی نداشته باشید و نتوانید یوزر و پسورد سیستم را مشاهده کنید می‌توانید وارد قسمت SignUp شده و برای یک‌بار کاربری برای خود ایجاد کنید و پسورد موردنظر را یک‌بار وارد کنید و دیگر نیاز نخواهد بود که در کنار سیستم باشید.  

     

حال اگر بخواهیم با گوشی و موبایل به سیستم متصل شویم چگونه می‌شود، نسخه‌های جدیدتر این نرم‌افزار این امکان را می‌دهد که می‌توانیم با گوشی به کامپیوتر دیگری متصل شویم. نسخه‌ی موبایلی اپلیکیشن TeamViewer را روی سیستم‌عامل Android یا iOS خود نصب‌ و اجرا کنید. در پایین صفحه روی دکمه‌ی «Computers» کلیک کنید و سپس به‌حساب کاربری خود وارد شوید.  

   

«My Computers» را انتخاب کنید تا لیست کلیه‌ی کامپیوترهایی که در حال حاضر به‌حساب کاربری TeamViewer شما متصل هستند، نمایش داده شود.  

     

دستگاهی را که می‌خواهید به آن متصل شوید، انتخاب کنید. ارتباط پس از چند دقیقه برقرار می‌شود و شما می‌توانید فعالیت‌های موردنظرتان را انجام دهید.  

در قسمت پایین صفحه‌نمایش (‌موبایل) فهرستی برای دسترسی سریع شما به کلیه‌ی کارهایی که قادر به انجامشان هستید وجود دارد مانند: Close، Keyboard، Actions (مانند کلید‌های میانبر صفحه‌کلید)، Windows، TeamViewer settings و Hide. همه‌ی این‌ها تنظیمات بسیار کاربردی و مهمی هستند که تنها با یک انتخاب و کلیک قابل‌استفاده‌اند و این خود یکی از نقاط برتری برنامه‌ی TeamViewer نسبت به Chrome Remote Desktop محسوب می‌شود.      

پس از اتمام کارهای خود نیز می‌توانید به‌راحتی و با انتخاب دکمه‌ی X (یا Back) ارتباط را قطع کنید.  

چگونه فایل‌ها را با استفاده از TeamViewer ارسال و دریافت کنیم؟  

اگر فقط می‌خواهید به مجموعه‌ای از فایل‌ها دسترسی داشته باشید، گزینه‌ی دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از سیستم انتقال فایل TeamViewer است.  

با این اپلیکیشن که پس از ورود به‌حساب کاربری TeamViewer خود به آن دسترسی دارید T می‌توانید پس از انتخاب گزینه‌ی «Files» در قس  مت پایین صفحه و پس‌ازآن «Remote Files» به فایل‌ها دسترسی داشته باشید.  

     

بعد از این‌که لاگین شدید، دکمه‌ی «My Computers» انتخاب کنید و کامپیوتری را که می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید، مشخص کنید.    

     

ازاینجا به بعد روند کار بسیار ساده است؛ فایل‌های موجود را بررسی کنید و چک باکس کناری هر یک از فایل‌هایی را که می‌خواهید منتقل کنید، علامت زده و دکمه‌ی «My Files» موجود در زیر صفحه را انتخاب کنید. با این عمل، آیکون کوچکی که به شکل یک تکه کاغذ است، در بالای صفحه‌ی مربوط به محل انتقال فایل‌ها ظاهر می‌شود.      

اکنون کار شما به اتمام رسیده است و می‌توانید با انتخاب دکمه‌ی Back، ارتباط را قطع کنید.  

روش‌های بسیار دیگری برای دسترسی به اطلاعات از راه دور وجود دارد؛ اما دو روشی که ما در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، بهترین روش‌هایی هستند که در بسیاری از پلتفرم‌ها و بدون در نظر گرفتن نوع کامپیوتر یا مدل گوشی، قابل‌استفاده‌اند.  

اگر Chrome Remote Desktop و TeamViewer را ازنظر کارایی با یکدیگر مقایسه کنیم، متوجه قدرت و کارایی بالای TeamViewer نسبت به Chrome Remote Desktop خواهیم شد. نحوه‌ی استفاده از ویژگی انتقال فایل بسیار واضح و ساده است. اگر می‌خواهید از تمامی مزایا و امکانات TeamViewer استفاده کنید باید کلیه اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید.

ثبت نظر