بررسی دوربین دام دو مگا پیکسلی Channel – D806

0
11
Channel، یکی از برندهای تولید کننده دوربین مداربسته می‌باشد که محصولات آن از نظر قیمت و کیفیت مناسب می‌باشد، با توجه به قیمتی که پرداخت می‌شود، محصولات دارای کیفیت مناسبی هستند.
در این بخش به معرفی یکی از دوربین‌های دام (گنبدی) دو مگا پیکسلی از این شرکت می‌پردازیم.
دارای کلید OSD منو بوده که این کلید به کاربر اجازه می‌دهد دوربین خود را در حالت‌های مختلف AHD,  HDCVI,HDTVI,CVBS  تغییر وضعیت دهد، با توجه به نوع دستگاه ضبط کننده‌ای که دارید می‌توانید دوربین خود را به یکی از حالت‌های ممکن تغییر دهید تا تصویر مربوط به دوربین شمارا دستگاه ضبط کننده نشان دهد. اگر کلید را به سمت چپ، راست، بالا و پایین گرفته و چند  ثانیه نگه‌دارید دوربین تغییر وضعیت خواهد داد.
دوربین دارای منوی کامل هست که از طریق همین کلید OSD menu می‌توانید وارد آن شوید و تغییر رنگ، تصویر و... را تنظیم کنید.
دوربین‌های دو مگا پیکسلی کیفیت‌های مناسبی دارند، این مدل از دوربین‌های چنل دارای برد سونی ۳۲۲ می‌باشند، برد سونی ماندگاری کیفیت تصویر بالایی دارد، کیفیت تصویر تا مدت‌ها شاید تا چند سال بعد به همین کیفیت روز اول ماندگاری دارد.طراحی: کیس دوربین فلزی بوده و اجازه می‌دهد تا دوربین در محیط‌های داخلی و خارجی قابلیت نصب داشته باشد، ظاهر کیس نسبتاً زیبا می‌باشد و اندازه و رنگ آن را خیلی از نصاب‌ها موردقبول دارند و از آن استقبال می‌کنند.
       
  مشخصات فنی:

Max 2MP real-time

  Vandalproof IR Dome

IR LED: ¢۵ (۱۲μ)X24PCS (Optional)

Lens 3.6mm/F2.0,2MP

Size:291.5(W)x101.5(H)x97.5(D)mm

 
مشخصات  و تصاویر برد دوربین :

    نمونه تصویر دوربین :

      نکات مثبت و مزیت‌های دوربین:

اگر بخواهیم به بررسی مزیت‌های این مدل دوربین بپردازیم، شکل ظاهری بسیار مناسبی برای نصب در محیط‌های داخلی دارد، واقعاً در هنگام نصب زیبا به نظر رسیده و دید در شب آن با توجه به تعداد ۲۴ تا IR LED آن تصویر مناسبی در شب دارد، با توجه به قیمت آن برای خیلی از محیط‌ها می‌توان آن را نصب کرد و چون دو مگا پیکسل هم هست، تصویر ازلحاظ کیفیت مناسب هست.

نکات منفی و ضعف دوربین:
در مورد نقاط ضعف دوربین، برخی از افراد اعتقاددارند که دوربین اگر تعداد آی آر بالاتری داشته باشد بهتر است و گیس آن اگر بزرگ‌تر باشد (برای افرادی که فکر می‌کنند اگر دوربین ظاهر بزرگ‌تری داشته باشد گران‌قیمت‌تر و مناسب‌تر است) بهتر می‌توان آن را فروخت و شاید به قیمت بالاتر

   

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here