آموزش نصب دربازکن‌های صوتی و تصویری (قسمت اول)

0
4
آموزش نصب دربازکن‌های صوتی و تصویری: به دلیل اینکه اغلب کسانیکه در حوزه سیستم‌های حفاظتی فعالیت می‌کنند، در مورد نصب تجهیزات و دستگاه‌های مختلف علاقه‌مند هستند اطلاعاتی کسب کنند و همچنین در حین اجرای پروژه‌های مختلف مواردی پیش می‌آید که نیاز به نصب تجهیزات دیگر مثل درب بازکن‌ها و ... هست، وب‌سایت پرتال سیستم‌های حفاظتی بران شد تا بتواند در چند بخش مراحل نصب دربازکن‌های صوتی و تصویری را آموزش دهد. برای نصب پنلهای صوتی و تصویری از قوطی‌های توکار استفاده می‌شود که در چند نوع مختلف وجود دارد.     قوطی توکار تک ماجول صوتی، قوطی توکار تک ماجول تصویری، قوطی توکار دو ماجول، قوطی توکار سه ماجول و... این قوطی‌ها را برحسب نوع کار، مطابق شکل در ترکیب‌های مختلفی از ۱ الی ۹ ماجول می‌توان استفاده کرد:       برای اتصال دو یا سه قاب توکار از رابط قوطی توکار استفاده می‌شود که از سوراخ میانی آن برای عبور کابل‌ها می‌توان استفاده کرد. طریقه نصب قوطی توکار: -۱ قبل از کار گذاشتن قوطی توکار محل ورود سیم (از کف یا دیوارهای جانبی) را از قوطی جدا کنید.
  1. در نصب پنلهای بالاتر از سه ماژول ابتدا رابط پلاستیکی قاب توکار را مطابق شکل یک نصب کنید. توجه کنید که خود رابط پلاستیکی جهت انتقال سیم از یک قوطی به قوطی دیگر می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. سپس کل مجموعه را در داخل دیوار نصب کنید.
  2. قوطی توکار را مطابق شکل در ارتفاع ۱۴۵ سانتی‌متری از سطح زمین و کاملاً هم‌تراز با دیوار نصب نمایید.
        در داخل بسته‌بندی پنل، چهار گیره جهت کمک به هم‌تراز نصب کردن قوطی توکار با دیوار قرار داده‌شده است. گیره‌ها را به قوطی توکار متصل کرده، بعد از محکم کردن قوطی توکار با گچ، گیره‌ها را خارج نمایید. اگر قوطی توکار هم‌تراز با سطح دیوار نباشد، پنل و باران‌گیر به‌خوبی بر روی دیوار نصب نخواهد شد.       نصب پنل و باران‌گیر:
  1. با استفاده از آچار آلن پیچ انتهای پنل ماژول‌ها را بازکنید (لازم نیست پیچ تا انتها باز شود). سپس انتهای پنل را به سمت بالای باران‌گیر فشار دهید تا خار مربوطه آزاد شود. سپس پنل را بیرون آورید.
  2. صفحه شستی و قاب باران‌گیر را بر روی قوطی توکار قرار دهید. سپس صفحه شستی را با دو عدد پیچ خودکار به قوطی توکار متصل کنید.
توجه! برای اتصال محکم‌تر می‌توانید دوتا از پیچ‌های خودکار را بازکرده (به‌صورت ضربدری) و به‌جای آن‌ها با استفاده از پیچ و رول‌پلاک مجموعه را به دیوار محکم نمایید. در هنگام بستن دقت کنید تا به علت سفت کردن بیش‌ازحد صفحه شستی خم برندارد. زیرا در این صورت کلیدها به سمت پائین رانده می‌شوند.      

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here