آموزش نصب و راه اندازی سیستم‌های اعلان سرقت (قسمت سوم)

0
17
ترمینال‌های اتصال: چشمی‌ها معمولاً روی بُرد الکترونیکی دارای ۶ عدد ترمینال برای اتصال سیمها هستند. دو عدد از این ترمینالها برای اتصال منبع تغذیه که معمولاً ۹ الی ۱۲ ولت dc می باشد استفاده میگردند. این ترمینالها با علامت "+ و -" یا "GND و Vin" مشخص می‌شوند. یک جفت ترمینال نیز دو سر کنتاکت بسته رله روی برد می‌باشند که معمولا با عبارت ALARM یا RELAY مشخص می‌شوند. دو ترمینال دیگر نیز برای شستی تمپر وجود دارد.
رله: این رله هنگام تحریک چشمی عمل می‌کند. معمولاً از کنتاکت بسته آن استفاده می‌شود. این کنتاکت در حالت عادی بسته ۱ است و در صورت تحریک چشمی به صورت باز در می‌آید. لازم به ذکر است که در بعضی از چشمی‌ها با در آوردن جامپر مربوط روی برد، می‌توان این کنتاکت را به صورت باز در حالت عادی ۲ درآورد و از آن جهت اتصال در سیستم دوربین مدار بسته استفاده کرد، تا در صورت تحریک چشمی دوربین‌ها با بسته شدن این کنتاکت فرمان بگیرند و شروع به ضبط فیلم از محل بنمایند
ارتفاع نصب چشمی: ارتفاع نصب حسگر برای لنزهای مختلف نیز متفاوت است که از راهنمای مربوطه می‌توان مقدار آ نرا به دست آورد. در این راهنما جدولی وجود داردکه می‌توان با توجه به منطقه تحت پوشش دلخواه ارتفاع نصب دتکتوررا به دست آورد.
بررسی یک مدل چشمی به‌صورت استاندارد: در این جدول M/H ارتفاع نصب دتکتور و B/P محل برد الکترونیکی P.C.B را مشخص می‌کند و اعداد به دست آمده برد منطقه تحت پوشش را بر حسب متر معین می‌نماید:
در نصب چشمی‌ها، باید نکات زیر را رعایت کنید:
  • چشمی را در معرض تابش مستقیم آفتاب یا نور چراغ ماشین‌های عبوری از خیابان و یا انعکاس نور ازپنجره یا آینه قرار ندهید.
  • نباید هیچ مانعی از قبیل مبل و پرده یا سایر وسایل در برابر دید چشمی قرار گیرد.
  • چشمی نباید در محل نزدیک به بخاری یا کولر که امکان تغییرات وسیع دما وجود دارد نصب گردد.
  • چشمی باید بر روی دیوار صاف و بدون کجی، در ارتفاع مناسب نصب گردد.
  • چشمی‌ها به حرکت در عرض نسبت به حرکت از رو به رو به سمت چشمی حساس‌ترند، لذا در تعیین محل نصب باید این نکته را در نظر گرفت.
  • از نصب کردن چشمی در جایی که امکان تکان خوردن دارد باید اجتناب کرد.
  • چشمی باید روبرو یا بالای ورودی و پنجره‌های اتاق نصب شود تا به محض ورود به اتاق حرکت تشخیص داده شود.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here